Як проходять аукціони з продажу лісу

В Україні процес продажу лісу завжди потребував коригування, оскільки більша частина деревини реалізується без відома державних органів. Завдяки використанню системи Prozorro.Sale, стало можливо змінити ситуацію, торгівлю лісом вдалося вивести на новий рівень. Сьогодні більша частина необробленої деревини, яку реалізують державні лісгоспи, реалізується на відкритих аукціонах де кожен з учасників має однакові можливості.

Як проходять аукціони Прозорро

З 2020 р аукціони з продажу деревини стали зрозумілими, чесними та доступними для простих громадян та навіть невеликих компаній. Аукціони забезпечують відкриту торгівлю великими обсягами лісу та допомагають впоратися з корупцією. При цьому процес торгівлі простий й зрозумілий.  

Електронні аукціони відрізняються тим, що на відміну від стандартної системи продажу лісу, вони контрольовані й доступні для кожного, кому потрібні великі обсяги необробленої деревини. Стати учасників аукціону можуть прості громадяни, великі компанії й закордонні підприємства. 

Той, хто бажає прийняти участь у торгах, повинен пройти процедуру реєстрації на акредитованому майданчику Прозорро.Продажі та вибрати підходящий лот. На аукціоні виставляють лоти, вартість яких перевищує 200000 грн або об’єм 150 кубометрів. Система контролюється громадськістю, переможців не приховують, а інформацію про них публікують на сайті. Тому будь-які незаконні оборудки неможливі.

Переваги нової системи продажу лісу

Завдяки публічним електронним аукціонам, в країні планують сформувати ринок лісу з простими й зрозумілими правилами, здоровою конкуренцією, який буде відповідати сучасним потребам.

Prozorro.Sale – сучасна система проведення відкритих і ефективних публічних торгів, яка забезпечує створення, розміщення та публікацію тендерів, обмін між учасниками торгів, інформацією й документами в електронному вигляді, доступність для аналізу та громадського контролю (державні закупівлі). На майданчику працюють тільки професіонали, які допоможуть стати переможцем торгів та придбати сировину на вигідних умовах. 

Зареєструвавшись на акредитованому майданчику, учасник отримує можливість купувати необроблену деревну по справедливій ринковій ціні на зрозумілих умовах. Більше про відкриті аукціони лісу за посиланням: https://www.uub.com.ua/presscenter/novyny-birzhi/prodazh-kruglh-lisomaterialiv-cherez-prozorrosale/.