Відповідно до змін Порядку реалізації арештованого майна, процедура продажу лотів здійснюється через оператора — спеціалізовану електронну торгову площадку, яка взаємодіє через API з ЦБД організатора торгів. Безпосередньо стати оператором може будь-яка юридична або фізична особа, що має відповідне програмне забезпечення і який отримав акредитаційний лист у організатора.
Перелік надійних українських товарних бірж та електронних майданчиків можливо переглянути на сайті aeaep.com.ua.Це офіційний сайт Асоціації «Біржових та електронних майданчиків» котра направлена на продуктивну співпрацю виключно між легальними ЕТМ. Тому можна бути абсолютно впевненим у надійності будь якої із запропонованих 36 ТБ.
Яка сума винагороди торгових майданчиків?
За забезпечення користувачам можливості участі в електронних аукціонах з продажу арештованого майна торгова площадка отримує винагороду в розмірі до 1% вартості реалізованих лотів. Також оператор має право на винагороду і в тих випадках, коли переможець аукціону відмовляється від покупки лота і втратив гарантійний внесок. Тарифи винагороди встановлюються Міністерством юстиції України і не можуть регулюватися ніякої іншою стороною (ні організатором, ні оператором).
Примітка! Переклад винагороди оператору здійснює організатором на рахунок оператора протягом 3 робочих днів з дня затвердження акту про проведення електронних торгів (формулювання протоколу про проведення торгів за фіксованою ціною).
Як створити торгову площадку?
На момент 5 березня 2019 року, існує 2 варіанти отримання торгового майданчика з продажу арештованого майна: замовлення послуг розробки індивідуального програмного забезпечення (ПО) або участь в пілотному проекті зі створення коробкового рішення. Коробкове рішення майданчика — це серверна частина коду, що відповідає за функціонал торговельного майданчика і модуль взаємодії з ЦБД. У той же час зовнішній web-ресурсу може мати як індивідуальний, так і шаблонний дизайн в залежності від побажань замовника.
У зв’язку з тим, що всі торгові майданчики повинні відповідати строго прописаним технічним вимогам, серверна частина індивідуальної розробленої майданчики і коробкового рішення практично нічим не відрізняється. Відповідно, розробка індивідуального ПО апріорі є невигідним через вартість найму особистої команди програмістів.