Необроблену деревину отримують в результаті розпилу завалених дерев та колод, що з’явилися на території лісгоспу унаслідок санітарної вирубки лісу. Ця вирубка необхідна для того, щоб видалити уражені грибком та сухі дерева. Така деревина після переробки може використовуватися в різних сферах господарювання.
В 2020 році розпочався ініційований Кабінетом міністрів України проект, направлений на переведення ринку деревини в електронний формат. Завдяки відкритим онлайн торгам продаж цього цінного ресурсу наразі відбувається прозоро та чесно. Доступ до участі в таких торгах є у всіх. Стати власником певного об’єму деревини може будь-яке українське чи зарубіжне підприємство або фізична особа. Багато цікавої інформації щодо реалізації деревини в Україні можна знайти на сайті https://www.ueex.com.ua/presscenter/news/auktsioni-z-prodazhu-lisomaterialiv-prohodyat-na-majdanchiku-tb/.
Що потрібно зробити для участі в торгах
Позмагатися за право придбати лот можуть усі бажаючі, але при цьому потенційному покупцеві необхідно зареєструватися на сайті торгівельного майданчику та сплатити реєстраційний і гарантійний внески. Зазвичай розмір гарантійного внеску становить 5% від ціни лоту, яка була встановлена спочатку.
Умови проведення аукціонів
Необроблена деревина може виставлятися мінімум по 150 кубометрів в одному лоті. При цьому лот повинен складатися з деревини одного сорту. Коштувати один лот може не менше 200 тисяч гривень, хоча практика показала, що існують аукціони і з меншими показниками, тому для того, щоб дізнатися про деталі, необхідно звернутися до менеджерів торгівельної платформи.
Де проводяться аукціони з продажу деревини? Їх організовують ЕТМ – електронні торгівельні майданчики, що мають відповідну акредитацію в системі Прозорро.Продажі. При цьому ця система виступає в якості центральної бази даних, а функціоналу, необхідного для проведення торгів, не має. Тому цим займаються ЕТМ, яких наразі існую більше 40. Завдяки такій великій кількості електронних платформ між ними створюється вільна конкуренція, що сприяє демонополізації ринку.
На ЕТМ можна придбати деревину хвойних та листяних порід різного класу якості, у тому числі дрова та технічну сировину. Тут продаються такі породи дерев: дуб, сосна, ялина, вільха та багато інших. Широкий асортимент лісоматеріалів дозволяє задовольнити потреби будь-якого деревопереробного бізнесу в Україні.