Купівлі-продаж технологічних дров на Прозорро

Купити деревину для опалення за ринковою ціною можна на сервісі публічних державних закупок ProZorro. Це зручна веб платформа державних закупівель, на якій державні та комунальні лісогосподарства зобов’язані реалізувати свою продукцію. На публічні аукціони вставляється ділова та промислова деревина, дрова та інші види сировини. Для підтримки та популяризації системи Прозорро електронні торги також ведуться на інших ресурсах. Сайт-партнер ProZorro.Sale — sale.uub.com.ua. Це Українська Універсальна Біржа (УББ), на якій можна отримати інформацію про нові тендери, консультацію по підготовці документів та інші корисні послуги.

Категорії та призначення технологічних дров

Згідно стандартів якості, які були розроблені на базі ГОСТів та європейських норм, деревина поділяється на 4 основні класи (A, B, C, D). Дров’яна деревина класу D відноситься до найнижчого сорту. В своїй підкатегорії деревина дров’яна розподіляється на дрова промислового та непромислового призначення. Технологічні тріски розколюються на дровину довжиною 2-4 метри – для промислового застосування, на заготовки до 2 метрів – для непромислового призначення. Дрова непромислового призначення можуть реалізовуватися і юридичним, і фізичним особам.

Технологічність та теплоємність дров залежить від породи деревини та характеристик сировини (сухість, хімічний склад тощо). Наприклад, від згоряння сухих дров з листяних дерев виділяється до 5 кВт тепла за год. на кілограм деревини. Хвойні дрова виділяють більше тепла (до 5,2 кВт), але вони не такі компактні та швидше перегоряють. Дров’яна та технологічна деревина, яка застосовується у опаленні, дає можливість замінити п природній газ чи вугілля.

Заготівля дров включає розпилювання стовбурів та товстих гілок на колоди та відрізки потрібної довжини, потім колоди розколюють сокирами.

Особливості купівлі-продажу дров на Прозорро

Щоб купити дрова за ринковими цінами на електронному аукціоні, пройдіть реєстрацію на сайті https://sale.uub.com.ua/news/prodazh-drov-tehnologichnyh-v-elektronnij-systemi-prozorro-sale. На УУБ можна знайти інформацію про оголошені тендери Прозорро з продажу деревини для опалення обсягом від 150 кубів, вартістю від 200 000 грн. Менші обсяги можна придбати поза системою державних закупівель. Але найближчим часом допорогова вартість значно зменшиться, щоб надати можливість купувати дрова меншими партіями.

Плюси онлайн торгівлі через електронну систему Прозорро:

  • Зручні та рівні умови для всіх бажаючих учасників.
  • Прозорість та відкритість процедур.
  • Можливість скасувати результати публічного аукціону, якщо булли виявлені та доведені порушення чи зловживання.
  • Гарантії виконаннями сторонами умов, підписаних у контракті. Якщо якась сторона не виконує свої обов’язки (покупець затягую оплату чи не забирає товар, або продавець відтерміновує поставку тощо), то через оскарження в контролюючих органах можна скасувати угоду.