Прийняття оферти для участі в біржових торгах

Визначення зручного формату торгів – це один з кроків, за яким слідує вже проведення самої процедури, створення оголошення, надсилання пропозицій та визначення переможця. Біржовий формат аукціону вважається не настільки популярним, але також має певні особливості, які варто враховувати.

На відміну від звичайних торгів з продажу тих же земельних ділянок, з якими ви можете ознайомитись тут sale.ueex.com.ua/filter/land-parcel, біржова процедура має значно більш умов, які важливо враховувати, щоб все було зроблено законними методами.

Один з важливих моментів, через які проходять учасники біржових торгів – це прийняття оферти. Це стосується саме товарних бірж України, де перед підписання оферти, створюється відповідне оголошення про проведення процедури. 

Відповідно, в цьому оголошенні прописується сам товар або послуги, умови для участі в процедурі, вимоги до учасників, початкова вартість та інші моменти. 

Зауважимо, що сама оферта повинна обов’язково містити всі базові пункти договору. Відповідно, це той документ, що дає зрозуміти учаснику, що в разі його перемоги в торгах, він вже буде зобов’язаний виконувати певні обов’язки. 

Для того, щоб підготувати оферту та скласти відповідну біржову угоду, потрібно впевнитися в тому, що було дотримано цілий перелік вимог, що прописані в законодавстві країни.

  • Оферта повинна мати визначеність – це важливо і згідно з цим пунктом. Кожен користувач, що бере участь в біржовій торгівлі, має можливість правильно зрозуміти, яким був висновок оферента. В ситуації, коли говориться про оферту й акцепт, що фактично межують між собою, цей момент дійсно вартий уваги;
  • Оферта повинна давати чітке розуміння, що учасник, який бажає взяти участь в торгах, вже став переможцем процедури та зобов’язаний діяти в рамках умов, що прописані в проекті договору з замовником. Це важливо, тому що перемога в торгах повинна давати відповідальність учаснику, щоб він не відмовлявся від виконання своєї частини зобов’язань;
  • Зміст – згідно з законом України про проведення публічних закупівель, стає зрозуміло, що оферта включає до себе всі базові моменти, які прописуються в договорі між учасником торгів та замовником.

Окремої уваги заслуговує другий етап проведення біржових торгів – це акцепт. Якщо говорити простіше – це той етап, коли замовник аукціону приймає рішення стосовно того, чи допускати користувача до участі в торгах. 

Якщо учасник отримує цю саму пропозицію, він зобов’язаний надати на неї конкретну та розгорнуту відповідь. Більш того, сам формат біржових торгів вже вказує на те, що цей учасник немає іншого виходу окрім того, як згодитися на виконання умов договору. Це актуально за умови, якщо всі прописані вимоги в самому договорі відповідають тому, як це виглядало в оголошенні про приведення торгів.

Коли може бути актуальним проведення державних допорогових торгів

Всі державні установи, які мають відношення до бюджетних коштів, регулярно беруть участь в тендерних закупівлях. Одна з вимог для навчальних закладів, комунальних служб, муніципальних установ й звичайних державних компаній – це підготовка річного плану закупівель.

Мова йде про документ, до якого вносяться всі заплановані витрати на поточний рік. Згідно з цього плану, державні установи проводять закупівлю товарів, отримують різні послуги або ж роботи.

Самі ж закупівлі можуть проходити в допороговому та надпороговому форматі. Більш цікавим для самих організацій є саме перший варіант проведення закупівель. Причина полягає в тому, що він є спрощеним і він не знаходиться під таким детальним контролем як масштабні державні закупівлі.

Проведення допорогових закупівель можливе лише за умови, якщо:

  • Сума лоту закупівлі не перевищує 200 тисяч гривен на послуги та товари;
  • Сума лоту не перевищує 1.5 мільйонів гривень на виконання робіт.

Це два основних критерії, що дозволяють державній установі проводити закупівлю в спрощеному вигляді.

Як визначити, чи дійсно електронний майданчик є авторизованим

Авторизованим майданчиком називають ті сервіси, що надають можливість брати участь в закупівлях, аукціонах й торгах на законних підставах. Тобто, це ті процедури, що відповідають нормам українського законодавства.

Якщо звернути увагу на закон про державні закупівлі, то в ньому чітко прописано, що вони можуть проводитися виключно через систему ПроЗорро.

Це означає, що авторизованим майданчиком є той сайт, який входить до переліку акредитованих сервісів для участі в торгах в ПроЗорро.

Тобто, вам залишається лише перейти на сайт ПроЗорро та обрати один з доступних майданчиків. Це може бути ТБ “Українська енергетична біржа” або ж будь-який інший ресурс, що буде для вас зручним.